HOSTR PRIX Liberec 2023

Vážení návštěvníci a přátelé motorsportu,
20-21.5. 2023  se v Liberci budou opět a to po několikaleté přestávce  konat závody automobilů do vrchu  ,kde se představí mimo jiné i několik jezdců kteří se pravidelně zúčastňují podniků v rámci Mistrovství Evropy.

thumb 68

Náš autoklub ve spolupráci s Autoklubem Č.R. a seriálem Maverick HillClimb Czech série tentokrát pořádá závody těchto podniků:

  • Autoklub Mistrovství ČR v závodech do vrchu
  • Autoklub Mistrovství ČR v závodech do vrchu historických vozidel
  • Autoklub Česká Trofej v závodech do vrchu
  • Maveric HillClimb Czech serie

Start je umístěn u centrálního parkoviště nad konečnou tramvaje v Horním Hanychově  a cíl je  cca 200 m pod Výpřeží.

Jelikož je tímto částečně omezen provoz na silnici na které je trať a nechceme zásadním způsobem omezovat turisty , kteří jdou naštívit třeba Ještěd, jsou vyhrazeny časy , kdy bude pro civilní auta a autobusy  umožněn volný průjezd a to v obou směrech.  Silnice bude vždy uvolněna na cca 10 minut a to v těchto časech:  8,20       9,10       10,30   11,30    12,30    13,30   14,40    15,40   16,40     a to po oba dny .Parkoviště na Ještědce je po celý víkend v provozu . Silnice od Křížan až na Ještěd je plňě průjezdná ,   Tímto Vás prosíme o trpělivost když Vás pořadatel mimo tyto časy zastaví jak v prostoru před startem tak před cílem. Před těmito prostory budou umístěny značky zákazu vjezdu . Pod Výpřeží před cílem některá auta jedou rychlostí 250km/hod a je třeba si uvědomit že pokud neukázněný řidič i přes výzvu pořadatele neuposlechne a vyrazí na trať která je zavřená , zásadě ohrožuje nejen svůj , ale i život jezdce . Bohužel, tento incident ač je to k nevíře se v minulém ročníku stal .   Prosím, dbejte pokynů pořadatelů .  Děkujeme  a těšíme se na vaši návštěvu      za AMK Liberec  Petr Strnad